Bakın Siz Şu Uyanıklara!

Bakın Siz Şu Uyanıklara!

Bakın siz şu uyanıklara!

Benim başıma gelmez diyordum ama maalesef geldi. Şu her gün televizyonlarda izlediğimiz dolandırıcılık haberleri var ya, heh işte o benim de başıma geldi.

Merak etmeyin beni öyle kolay kolay kimse dolandıramaz. Tamam biraz iyi niyetli biri olabilirim ama çok şükür saflık derecesinde değil 🙂 Bu arada kandırılan insanları da yargılamıyorum yanlış anlaşılmasın. Mutlaka onların da en zayıf yönlerini bulup sömürüyordur bu parazitler!

Hepsi farklı yöntemler kullanıyor olabilir tabii ki. Benimki önce sosyal medyadan telefon numarama ulaştı! (burada Facebook için de bir şikayet oluşturacağım ama önce sizi bir bilgilendireyim.) ve whatsapp tan yazmaya başladı.

Kendisini tersleyince de kibarca özür dileyip konuyu kapattı. Buraya kadar bi derece normal değil mi!?

Sonra bu sabah başka bir numaradan bana yazarak; arabayla birine çarptığını, karakolda olduğunu, adamın ağır yaralandığını ve kefalet için 20.000 TL ye ihtiyacı olduğunu söyledi.

Sözüm ona kendisinin 12 bini zaten varmış ve rehberinde yardımcı olabilecek herkesten de ne verebilirse diye yardım istiyormuş.

Allah korusun benim başıma böyle birşey gelse önce ailemden, sonra çalıştığım insanlardan, sonra arkadaşlarımdan yardım isterim. Siz de öyle yapmaz mısınız?

Telefon rehberindeki herkese yazmak da neyin nesi! Tabii ki kendisini tersledim, diğer numarayı da engelledim, sosyal medyada bulabildiğim her yerden engelledim!

Ne komik ve acıdır ki hala iyi niyetli insanları bu tür amaçlarla kandırıp dolandırmak isteyen kişiliksizler var! Umarım siz bu tür insanlara denk gelmezsiniz.

Gelirseniz de lütfen sizi kandırmalarına izin vermeyin. Öncelikle mantığınızla ben böyle bir durumda ne yapardım diye bir düşünün. Emin olun onların yaptığını yapmayacağınız için kanıp hem merhametinizden hem de paranızdan olmayacaksınız.

Siz üçkağıtçılar da Parazit olarak yaşamaktan vazgeçin ve herkes gibi alın teri ve emek harcayarak hayatınızı kazanın artık!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir