Değişim Zihinde Başlar

Değişim Zihinde Başlar

 

Bu sabah bir programda yıldızların açısı, Merkür’ ün burçlar üzerindeki etkisi derken Ekim ayı ile birlikte tüm burçlardaki insanların büyük bir kalkışma ve değişim içine gireceği söyleniyordu. Bu yıldız ve burç olaylarına ne kadar inanıyorsunuz bilmiyorum ama bu işin de matematiği olduğu bir gerçek.

Değişimle ilgili olarak daha önceki yazılarımdan birinde 21 gün kuralından bahsetmiştim, okuyanlar hatırlar ama kısaca tekrar bahsedeyim;

“Şekeri bırakmak istiyorsunuz diyelim çayı şekersiz içtiğiniz ilk gün kolunuza bir bilezik takıyorsunuz. Altın bilezik olması şart değil lastik toka bile olabilir. Takip eden ve şeker kullanmadan geçen her gün için bilezikleri takmaya devam ediyorsunuz. Bir kutuya 21 nohut tanesi de atabilirsiniz, buzdolabının üzerindeki kağıdı da işaretleyebilirsiniz bilezik şart değil yani.

Ama aldatmaca yok, şeker kullandığın günü es geçip devam etmek yasak. Bunu yaptığında hopp başa dönüyorsun çıkarıyorsun bütün bilezikleri, nohutları geri alıyorsun, çentikleri siliyorsun kağıttan ve sıfırdan başlıyorsun. Bunu sigarayı bırakmak için de, spora başlamak için de kullanabilirsin hiçbir sınırın yok. Bu şekilde 21 gün içinde hayatında yapmak istediğin bir şeyi gerçekleştirmiş hatta bunu alışkanlık haline bir yaşam biçimi haline getirebiliyorsun.”

Bence her ne kadar yıldız, gezegen veya enerjinin etkisi olduğu söylense de değişim her açıdan yukarıda bahsedilen durumla doğrudan ilişkili. Yani insanın değişmeyi istemesi, bunun için çaba göstermesi gerek.

Aranızda hayatıyla ilgili değişim içinde olan ya da en azından bazı şeyleri değiştirmesi gerektiğini düşünmeye başlayanlar var mı? Düşündünüz de nereden başlayacağınıza karar verebildiniz mi?

İşinizi, evinizi, arabanızı, arkadaş ortamınızı, alışkanlıklarınızı hatta basitçe bakış açınızı bile değiştirebilirsiniz. Tabii değişim demek her zaman önceki halinden daha iyi olacağı anlamına da gelmez. Bu nedenle iyi düşünüp doğru kararlar almak gerek.

Bu “doğru” kelimesini de çok kullanmakla birlikte biraz da takılıyorum “doğru” kavramına. Yazar yazmaz kime göre neye göre doğru diye düşünmeye başlıyorum ya neyse 🙂

Eğer sizi neyin mutlu edeceğini bulduysanız veya yapacağınız değişiklikle hayatınızın daha iyi devam edeceğine olan inancınız tamsa ne duruyorsunuz? Haydi hiç zaman kaybetmeden kolları sıvayıp kendinize yeni bir hayat inşa edin ve bunu yaparken Marianne Williamson ‘ ın şu sözünü unutmayın;

“Fikrin değiştiğinde işin değişir, işin değiştiğinde ortamın değişir, ama düşüncelerin değiştiğinde hayatın değişir… “

Değişim zihinde başlar!

 

 

 

http://banucelik.net/banukimdir/

 

 

 

Share on facebook
Paylaş
Share on pinterest
Pin'le
Share on twitter
Tweet'le
Yorumlar

Ne Düsünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir