Instagramın Son Fenomeni Anneler

Instagramın Son Fenomeni Anneler

 

Eskiden annelerimiz bebek beklediklerini onların hal ve hareketlerinden anlayan büyüklerinden, midelerinin bulanmasından veya canlarının tatlı ekşi bir şeyler çekmesinden anlarlarmış.

Bizim gibi biraz daha şanslı kuşaklarsa eczaneden aldığı bir çubuğun üzerinde renkli 2 çizgiyi gördüğünde bebek beklediğini öğrenebiliyor artık.

Hatta öyle ki bir anda dünyanın en önemli, en akıllı en güzel, en yakışıklı, en özel, en popüler, en en en! bebeğini karnımızda taşımaya başlıyoruz.

Annelerimizin zamanında bebek doğmadan önce hastane çıkışı, bebek odası, mevlüt kıyafeti hazırlıkları falan yapılırken şimdilerde, ne yiyeceği, ne giyeceği, hangi okula gideceği, hangi dilleri öğreneceği, organik pazarların nerede olduğu gibi araştırmalar yapılmaya başlanıyor.

Şimdi bir de bunlara dijital dünya eklendi. Eskiden bırakın dijital dünyayı ultrasona giren bile yoktu desek yeridir. Kadınlar çocuklarının cinsiyetini ancak doğurup kucaklarına aldıklarında öğrenebiliyorlardı. Şimdi cinsiyetini bile seçerek çocuk yapıldığını biliyorsunuzdur herhalde…

Diyeceğim o ki bu dijital dünyanın nimetlerinden olan Sosyal medya, Facebook, Instagram sayesinde de günümüzde dünyaya gelen çocukların daha doğuştan ünlü olmak gibi bir şansları var. Bu yazıyı okuyup da hala bir sosyal medya hesabı olmayan kimse yoktur herhalde değil mi?

Özellikle Instagramın, YouTube dan sonra çağımızın en popüler gelir kaynaklarından biri olmaya aday olduğunu da belirtmekte fayda var.

Biraz dikkat ederseniz özellikle son 4-5 yıldır çocuk doğuran her 10 anneden 8’ inin bir Instagram hesabı açıp çocuğu ile paylaşım yapmaya başladığını görürsünüz. (Bu arada kedisi, köpeği hatta kirpisi için bile hesap açıp milyonlarca takipçisi olan insanlar da var ama şimdi oralara girmeyelim:)

Hadi annelerin kendi hesaplarından çocuklarının fotoğraflarını veya videolarını paylaşmalarını anlıyorum ama ya doğar doğmaz kendi adına hesap açan bebeklere ne demeli? Bir de fotoğraflarının altına “aa dünya burası mıymış?” , “annem ve babam da ne güzel ne iyi insanlarmış” gibi yorum yapmaları yok mu gerçekten çok şirin! ?

Bu arada Instagram annesi olmak öyle sandığınız kadar kolay bir iş de değil. E bu çocuğun bir de babası var onun onayı şart tabii ki, eşe dosta komşuya atılacak havası var. Herhangi bir marka ile anlaşınca çocuğa o markanın ürünlerini yedirmek bir dert, giydirmek bir dert, sadece onunla da bitmiyor ki en iyi fotoğrafı yakalamak için de saatlerce uğraşması da var.

He bir de sonrasında ürünlerinden çok memnun kalıp herkese önermek ve “swipe up” diyerek aşağıya link bırakması var. He ertesi gün başka bir markadan daha da memnun olunabilir tabii ama siz oralara takılmayın 🙂

Instagram’da popüler bir anne ve çocuğu olmak için olmazsa olmazlar da var tabii ki. Çocuğunuzun dünyaya gelmiş en güzel ve tarz çocuk olduğuna inanmanız ve herkesi de buna inandırmanız lazım.

Kendinizin de en bilinçli, en modern, en zevkli, en ilgili anne olduğunuza inanmanız ve herkesi buna da inandırmanız lazım. Ayrıca markaların ürünlerini en güzel sizin tanıtabiliyor olmanız da şart…

Eğer buna inanan ve takipçilerini de inandıran bir Instagram annesi iseniz tebrik ediyorum, laykınız ve takipçiniz bol olsun tatlı anneler…

 

 

 

 

 

http://banucelik.net/banukimdir/

Share on facebook
Paylaş
Share on pinterest
Pin'le
Share on twitter
Tweet'le
Son Yazılar
Yorumlar

Ne Düsünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir