İstanbul Kanatlarımın Altında

İstanbul Kanatlarımın Altında

 

İstanbul benim için her zaman tarih, kültür ve sanat şehri olmuştur. Daha doğrusu İstanbul’ u hep böyle hayal etmişimdir.

Tarihi güzellikleri ile tüm dünyadan turistlere ev sahipliği yapabilecek, dünyanın en güzel şehri olarak gece hayatıyla bir eğlence merkezi olabilecek, eşsiz boğaz manzarası ve Avrupa & Asya bağlantısı ile bile tarihi bir değeri olan (ne kadar kullanabiliyoruz bu avantajı o da tartışılır ya!) sanatçı ve sanatseverleri bir araya getirebilecek nadir şehirlerden biridir.

Bu yıl da Eylül ayı ile birlikte İstanbul kısmen sanata ve sanatçıya kucak açmaya başladı. Fuarlar, resim ve heykel sergileri sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Bazıları devlet destekli çoğunluğu ise özel holdinglerin desteği ile yapılan güzel işlerin sanatçıdan halka ulaşması sağlanıyor.

Tabi şundan da bahsetmek gerekir ki hepsine ulaşmak ne yazık ki mümkün değil. Ya çok pahalı, ya özel davetlerde sergileniyor ya da ücretsiz olduğu için öyle kalabalık ki 2 saat sıra beklemeyi göze alabilirseniz 20 dakikada sergiyi gezebilirsiniz. Bu arada 2 saat derken abarttığımı düşünenleri bir Cumartesi günü Koç Holding’in Abdülmecit Efendi Köşkü’ndeki resim ve heykel sergisine gitmeyi öneriyorum 🙂

Her şeye rağmen sanatla iç içe olmak isteyenler için güncel sergi ve fuarları takip edebileceğiniz bir linki aşağıya yazıyorum. Gidin, gezin, gördüklerinizden çok etkileneceğinize şüphem yok…

 

 

 

 

 

http://banucelik.net/banukimdir/

Share on facebook
Paylaş
Share on pinterest
Pin'le
Share on twitter
Tweet'le
Son Yazılar
Yorumlar

Ne Düsünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir