Yazdan Kalan

Yazdan Kalan

 

Güneşle henüz vedalaşmamış olsak da 20 yılık yoğun iş temposunun ardından tatil yaparak geçirdiğim yaz artık geride kaldı. Rüzgar gibi geçti (her zamanki gibi) desek yeridir.

Hiç “ay çok sıkıldım” ukalalığı yapmayacağım, yaz dönemini çalışmadan geçirmek harika bir duygu

Yaz döneminden ne kaldı aklımda;

2 bayram ve 1 seçimle birlikte tüm planların birkaç kez değiştiği ve 3 ayın yine kimseye yetmediği bir yaz oldu.

Dövizde yaşanan ciddi yükseliş sonrasında makyaj çantasındaki hemen hemen her şeyin ithal olduğunu gerçeğini fark etmek de biraz acı oldu. Şimdilik çantayı hafifleterek yola devam ediyoruz. Yerli otomobil yanında yerli (ve kaliteli) makyaj malzemesi ve parfüm konusunda da çalışmalar yapmak gerekir mi, bilemedim

Ojeli ayak parmaklarının arasından denizi, kahve fincanlarının arasından güneşin batışını da bol bol gördük bu yaz. Yeni konseptler gerek arkadaşlar, bunlar artık çok sıkıyor.

Konserler yine çok pahalı, yine çok doluydu. Melek Mosso, Manuş Baba, Cem Adrian bu yaz da en çok dinlediklerim oldu.

Hande Yener, Serdar Ortaç, Ajda Pekkan, Demet Akalın, Bengü, Gülşen bu yaza damga vuracak bir şarkı yapamadan yazı tamamladılar. 27 Temmuz’da yaşanan Kanlı Ay kadar şaşılası bir durum

“Ay canım, işler çok kötü, döviz bizi mahvetti” diye sızlanan arkadaşların tamamı yazı yine Bodrum ve Çeşme’de tamamladı.

Kış boyunca spor salonlarından fotoğraf paylaşanların yaz döneminde de “bak olmuş mu?” fotoğraflarına maruz kaldık. Olmuş karınca, güzel çalışmışsın.

Bayramların trafik kazası, kendini kesen acemi kasap ve kurtulmaya çalışan boğa haberleri yine baş köşedeydi.

Daha yapmak istediğim çok şey olsa da yaz geride kaldı. Geride kalırken hayatımızın bundan sonrasında bizimle birlikte olacak bir miniği de bize bıraktı. Karadeniz seyahatinde bir ağacın altında rastladım Çakıl’a. Yeni doğmuş, ürkek ve yalnız. Ve artık ailenin bir parçası.

Güzel güle yaz, hoş geldin Miu…

 

 

 

 

 

 

http://banucelik.net/banukimdir/

Share on facebook
Paylaş
Share on pinterest
Pin'le
Share on twitter
Tweet'le
Son Yazılar
Yorumlar

Ne Düsünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir